Шахи - філософія життя.     
Василь Іванчук   

ПРАВИЛА ЗМАГАНЬ

ДОДАТКИ

В. ШВИДКА ГРА

В1. "Швидкої грою" вважається та, де всі ходи повинні бути зроблені кожним гравцем протягом фіксованого часу між 15 і 60 хвилинами.

В2. Гра повинна вестися за Правилами Шахів, крім випадків, де вони замінюються такими Правилами швидкої гри.

В3. Гравцям не обов`язково записувати ходи.

В4. Як тільки кожен гравець зробив три ходи, не може бути зроблено заяву щодо неправильного розташування фігур, орієнтації дошки або встановлення годин. У випадку неправильної установки короля і ферзя рокіровка короля неможлива.

В5. (А) Арбітр повинен приймати рішення згідно зі Статтею 4 (Неправильні позиції, неможливі ходи) тільки якщо заява зроблена одним або обома партнерами.

В6. Неможливий хід вважається зробленим гравцем, як тільки він включить годинник суперника. Суперник, до того як він зробить свій хід, має право заявити, що гравець зробив неможливий хід. Арбітр може винести своє рішення, тільки після такої заяви. Однак, якщо обидва королі - під шахом, або перетворення пішака не завершено, арбітр повинен втрутитися, якщо можливо.

В7. Вважається, що прапорець впав, коли гравець зробив про це правильнуе заяву. Арбітр повинен утримуватися від звернення уваги на падіння прапорця.

В8. Щоб заявити про виграш за часом, гравець повинен зупинити годинник і повідомити про це арбітра. Для того щоб заява була задоволена, прапорець заявника після зупинки годинника не повинен впасти, а у його партнера, навпаки, має впасти.

В9. Якщо обидва прапорці впали, партія визнається нічиєю.

С. БЛІЦ

С1. У "Бліці" всі ходи повинні бути зроблені кожним гравцем протягом фіксованого часу - менше ніж за 15 хвилин.

С2. Бліц підпорядковується Правилам "Швидкої ігри" (Додаток В) крім випадків, де вони замінюються такими Правилами бліцу. Статті 10.2 і В.6 не застосовуються.

С3. Неможливий хід вважається зробленим, якщо був включений годинник партнера. У цьому випадку партнер, не роблячи відповідного ходу, має право заявити про виграш перед тим, як він зробить хід у відповідь. Якщо партнер не може заматувати короля супротивника будь-якою серією можливих ходів навіть при його самій некваліфікованій грі, він має право вимагати нічию перед тим, як зробити хід. Як тільки партнер зробив свій хід, неможливий хід не може бути виправлений.

D. ШВИДКА ГРА ЗА ВІДСУТНОСТІ АРБІТРА

D1. У разі якщо партії граються за правилами статті 10, гравець може вимагати зафіксувати нічию, коли у нього залишилося менше двох хвилин до падіння прапорця, тим самим, закінчивши партію.

Він може зробити таку заяву на підставі того що:

(A) партнер не може виграти нормальними засобами, або

(B) партнер не докладає зусиль, щоб виграти нормальними засобами.

У випадку (a) гравець повинен записати кінцеву позицію, а його партнер засвідчити це.

У випадку (b) гравець повинен записати кінцеву позицію і докласти бланк, в якому повинна бути приведений повна запис аж до припинення гри. Партнер засвідчує як бланк, так і кінцеву позицію. Заява повинна бути розглянута арбітром, рішення якого вважається остаточним.

 

Новини зі світу шахів

Шахові головоломки
Цікавинки