Шахи - філософія життя.     
Василь Іванчук   

ПРАВИЛА ЗМАГАНЬ

7: ПОРУШЕННЯ І НЕПРАВИЛЬНОСТІ

7.1. (А) Якщо в ході гри виявляється, що в початковій позиції фігури були розставлені неправильно, партія скасовується і грається нова.

(B) Якщо в ході гри виявляється, що єдина помилка полягає в тому, що дошка була встановлена всупереч Cтатті 2.1, партія продовжується, але досягнута позиція повинна бути перенесена на правильно розташовану дошку.

7.2. Якщо партія почалася фігурами не того кольору, гра продовжується, якщо тільки арбітр не вирішить інакше.

7.3. Якщо гравець зрушить одну або більше фігур на дошці, він повинен за свій час відновити правильну позицію. Якщо необхідно, або гравець або його партнер повинні зупинити годинник і звернутися за допомогою до арбітра. Арбітр може покарати гравця, який зрушив фігури.

7.4. (А) Якщо в ході гри виявляється, що був зроблений неможливий хід, включаючи просування пішака або взяття короля суперника, повинна бути відновлена позиція яка була до порушення. Якщо позиція, яка була перед порушенням, не може бути відновлена, партія має продовжуватися з останньої встановленої позиції до цього порушення. Годинник повинен бути скоректований відповідно до Статті 6.14, а в разі неможливого ходу застосовується Стаття 4.3 до ходу, що заміняє неможливий. Після цього партія повинна бути продовжена з відновленої позиції.

(B) У випадку застосування Статті 7.4 (а) - за перших два неможливих ходи, зроблених гравцем, арбітр повинен додати його противнику в кожному випадку по дві хвилини на обдумування; якщо гравець робить третій неможливий хід, партія повинна бути оголошена програною цим гравцем.

7.5 Якщо в ході гри виявиться, що фігури були зрушені з їх полів, повинна бути відновлена позиція перед порушенням. Якщо позиція одразу перед порушенням не може бути відновлена, партія має продовжуватися з останньої відновленої позиції перед порушенням. Годинник повинні бути встановлені відповідно до Статті 6.14. Потім партія повинна бути продовжена з відновленої позиції.

 

Новини зі світу шахів

Шахові головоломки
Цікавинки