Шахи - філософія життя.     
Василь Іванчук   
Новини зі світу шахів

Новини Федерації Шахів України

22 квітня 2018 р.
Підсумки чемпіонату України серед юнаків та дівчат віком до 12 років.
Класична гра, юнаки:
1.Мітусов Семен-8,5 очок з 11; 2.Петровський Вадим-8,5; 3.Нагорний Ігор-7,5.
Кл...Детальна інформація | Фотогалерея

20 квітня 2018 р.

Федерації шахів України та м. Києва щиро вітають міжнародного арбітра Седляра Юрія Павловича з  80-річчям з дня народження та бажають шановному ювіляру міцного здоров’я, бадьорості, невичерпної енергії, оптимізму,  щастя й добра, довголітнього служіння улюбленій справі.

19 квітня 2018 р.
Анна Ушеніна - бронзова призерка Чемпіонату Європи серед жінок!
Закінчився особистий Чемпіонат Європи серед жінок, у якому брали участь і 11 представниць України. Найкраще з українок виступила Анна Ушеніна, яка з 8 очками в 11 турах поділила 2-8 місця та за додатковими показниками посіла третє місце.
Чемпіонкою Європи із 9 очками стала росіянка Валентина Гуніна, друга - Нана Дзангідзе з Грузії.
14 найкращих шахісток за підсумками Чемпіонату здобули путівки на наступний Чемпіонат світу. Серед них українки Анна Ушеніна, Юлія Осьмак (7,5 очок, 11 місце) та Марія Музичук (7 очок, 14 місце). Наші вітання бронзовій призерці чемпіонату! Всі результати чемпіонату

19 квітня 2018 р.
Чемпіонат України з шахів серед клубних команд
пройде з 19 по 31 травня 2018 року в м.Чорноморську (Одеська область).
Регламент проведення Чемпіонату.

17 квітня 2018 р.
Кафедра професійного, неолімпійського та адаптивного спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України (м. Київ) 26 квітня 2018 року о 14.00 організовує День абітурієнта. Програма заходу:
- особливості магістерської підготовки зі спеціальності «Фізична культура і спорт», спеціалізація – спорт (професійний, неолімпійський та адаптивний) та перспективи випускника магістратури;
- специфіка вступної кампанії до магістратури НУФВСУ у 2018 р.
Адреса проведення заходу: м. Київ, вул. Фізкультури 1, НУФВСУ, корпус 6, поверх 5, аудиторія 507.
Наступний День вступника НУФВСУ відбудеться 17 травня 2018 р. о 14-00 (1 корпус, 1 поверх).
Запрошуємо всіх зацікавлених осіб до участі у заходах.
Наші контакти:
Тел.: (044) 287-02-96 (роб.), (093) 832-50-30, (067) 125-02-06 (моб.) відповідальна за магістратуру кафедри- Кропивницька Тетяна Анатоліївна.
Web-site: www.uni-sport.edu.ua
E-mail: pnas-sport@ukr.net (пошта кафедри), tatyana_kropivnitskaya@ukr.net

11 квітня 2018 р.
Традиційний, вже 18-й за ліком, міжнародний шаховий турнір «Кубок Ректора» з нормою гросмейстера урочисто відкрився у Харкові, в приміщенні сучасного, комфортного Палацу студентів Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого.
Проректор цього відомого ВНЗ, віце-президент ФШУ, президент шахового спортивного клубу «Юракадемія» - багаторазового клубного чемпіона України - професор А.П.Гетьман привітав учасників з відкриттям змагання та вручив їм пам’ятні подарунки. З вітальним словом до присутніх звернувся вихованець клубу, дворазовий олімпійський чемпіон у складі збірної України О.Моісеєнко.
А потім на шахівницях «заговорили» фігури. 10 шахістів, серед яких три гросмейстери, два міжнародних майстра, до яких щойно приєднався, після рішення Президенської Ради ФІДЕ, ізраїльтянин Д.Городецький, та 4 майстра ФІДЕ розпочали боротьбу за почесний трофей та підвищення шахового звання. Результати | Прес-реліз | Сайт Університету

10 квітня 2018 р.
Повідомлення про присвоєння спортивних звань українським шахістам на Президентській раді ФІДЕ в Мінську. 1.Міжнародний майстер (ІМ): Богданов Єгор, Терлецький Олег (умовно по досягненню рейтингу);
2.Арбітр ФІДЕ (FA): Кейк Микола. Наші вітання!

Увага!
До уваги українських шахістів! З 21 червня (день приїзду) по 25 червня (день від’їзду) 2018 року у м. Мінську (Республіка Білорусь) проводиться 2-й чемпіонат світу ФІДЕ з швидких шахів та блискавичної гри серед юнаків та дівчат до 8, 10 та 12 років.
Для участі у змаганнях необхідно до 26 квітня 2018 року надати таку інформацію до офісу ФШУ (rating@ukr.net або olegtovchyga@ukr.net ):  1.Прізвище, ім’я учасників та супроводжуючих осіб. 
2.Вказати вікову категорію та турнір (юнаки, дівчата).
3.Номер закордонного паспорта.
4.ID ФІДЕ, титул, рейтинг.
5.Вказати дані по розміщенню (готель, тип номера, дата заїзду та дата виїзду).
6.Необхідність надання трансферу (вказати місце трансферу – залізничний вокзал, аеропорт). Звертаємо увагу на необхідність внесення організаційного та вступного внесків та оплати готелю та трансферу безпосередньо організаторам змагання до 1 травня 2018 року! Виконавча дирекція ФШУ Регламент: англійською | російською

8 квітня 2018 р.
Особистий чемпіонат Європи серед жінок.
У Словаччині стартує чемпіонат Європи серед жінок. До участі заявилися 144 шахістки, у тому числі 11 представниць України.
Чемпіонат проходитиме в 11 турів і закінчиться 19 квітня. Чемпіонат на "chess-results.com"

7 квітня 2018 р.
Президенту
Федерації шахів України
Капустіну В.В. Шановний Вікторе Володимировичу! Приміть наші щирі вітання з нагоди Вашого знаменного ювілею – 60-річчя з дня народження! За вісім років на посту Президента ФШУ, завдяки організаційному таланту, енергії, життєвому досвіду, вмінню схоплювати головне у будь-яких обставинах Ви зуміли побудувати роботу Федерації на професійному рівні й зробити вагомий внесок у розвиток українських шахів та у видатні досягнення наших збірних команд і провідних українських гравців на світовій та європейській аренах. Своєю самовідданою працею на благо українських шахів, принциповістю та скромністю Ви заслужили велику повагу й вдячність шахової громадськості України. Бажаємо Вам, шановний Вікторе Володимировичу, міцного здоров’я, добробуту, невичерпного оптимізму, здійснення усіх планів та задумів!
З глибокою повагою, Федерація шахів України

6 квітня 2018 р.
Відкритий особисто-командний чемпіонат України з шахів серед дорослих та юніорів (розв'язування шахових композицій) пройде 27-29 квітня в м.Одесі в приміщенні Об'єднання шахово-шашкових клубів одеської області, вул.Канатна, 95. Регламент

4 квітня 2018 р.
Першому віце-президенту
Федерації шахів України,
міжнародному арбітру
Селезньову М.Я. Шановний Михайле Яковичу! Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас зi знаменним ювілеєм - 60-річчям з дня народження! Ви, відомий шаховий керівник, багато років свого життя присвятили розвитку нашої улюбленої гри в Вашому рідному місті та в усій Україні. Завдяки високому професіоналізму, ерудиції, скромності та тактовності Ви заслужили велику повагу й вдячність всіх, хто мав і має щастя співробітничати з Вами. Впевнений, що Ваш інтелектуальний та організаційний потенціал, життєвий та професійний досвід й надалі служитимуть примноженню славних традицій українських шахів. Бажаю Вам, шановний ювіляре, міцного здоров’я, гарного настрою, добробуту, невичерпного оптимізму, життєвих успіхів, довголітнього служіння улюбленій справі. Президент Федерації шахів України В.В.Капустін

2 квітня 2018 р.
Підсумки чемпіонату України серед юнаків та дівчат віком до 18 років. Класична гра (юнаки): 1.Юровських Олександр; 2.Рошка Євген; 3.Шалімов Олександр.
Класична гра (дівчата): 1.Мартинкова Олена; 2.Бердник Марія; 3.Грищенко Каміла.
Рапід (юнаки): 1.Мітусов Семен; 2.Осадчук Дмитро; 3.Кушко Дмитро.
Рапід (дівчата): 1.Світлична Альона; 2.Грищенко Каміла; 3.Мартинкова Олена.
Бліц (юнаки): 1.Христовой Роман; 2.Петровський Вадим; 3.Кушко Дмитро;
Бліц (дівчата): 1.Козаченко Софія; 2.Грищенко Каміла; 3.Мартинкова Олена. Вітаємо чемпіонів та призерів! Детальніше

1 квітня 2018 р.
Анна Музичук - чемпіонка Європи з блискавичної гри! З перших турів Анна захопила лідерство і не відпускала його до самого закінчення чемпіонату. Навіть поразка в останньому турі не завадила їй здобути безроздільну першість - 10 очок у 13 турах. Слід також відзначити успішний виступ Юлії Осьмак, яка з 9 очками поділила 5-7 місця та у підсумку стала 6-ю. Ще дві українки - Анна Ушеніна та Інна Гапоненко - посіли відповідно 21 та 27 місця. У рапід-турнірі, що закінчився напередодні, Анна Музичук та Анна Ушеніна набрали по 8 очок з 11, що дозволило їм взяти участь у розподілі 1-5 місць. За додатковими показниками Музичук посіла 3 місце, Ушеніна - 4. Інна Гапоненко закінчила чемпіонат на 22 місці, Юлія Осьмак - 35. Вітаємо Анну Музичук з блискучими результатами! Результати

31 березня 2018 р.
ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 квітня 2018 року. Рейтинг-лист шахістів України очолює Василь Іванчук (2708). Троє українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище.
У світову сотню входять 7 шахістів України: Василь Іванчук (2708), Юрій Криворучко (2703), Павло Ельянов (2700), Антон Коробов (2683), Руслан Пономарьов (2683), Мартин Кравців (2680), Юрій Кузубов (2663).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Анна Музичук (2564), Марія Музичук (2540), Наталя Жукова (2426), Анна Ушеніна (2422), Інна Гапоненко (2406), Юлія Осьмак (2361).
У списку ста найсильніших юнаків 4 українців: Кірілл Шевченко, Павло Воронцов, Володимир Ветошко, Євген Штембуляк.
У сотні найсильніших дівчат 4 українок: Юлія Осьмак, Олена Мартинкова, Марія Бердник, Софія Краснокутська.                                                                                                       Рейтинг-листи (Україна): класикарапідбліц
Завантажити рейтинг-листи (Україна) у ТХТ форматі

31 березня 2018 р.
У Києві триває традиційний, вже 28-й за ліком, міжнародний шаховий фестиваль «КИЇВСЬКА ВЕСНА НА ОБОЛОНІ».
Змагання проходять у кількох вікових групах з класичних, швидких та блискавичних шахів. Результати командного заліку (класичні шахи)

31 березня 2018 р.
Федерація шахів України щиро вітає відомий харківський шаховий клуб "Пішак" та його засновника і керівника Л.Г.Саханович з 40-річним ювілеєм клубу. Бажаємо тренерському колективу та його вихованцям нових спортивних та творчих успіхів на національній та світовій шахових аренах!

30 березня 2018 р.
Конкурс «Шаховий Гетьман»: Василь Іванчук і Анна Музичук – найкращі шахісти України 2017 року! Відомі львівські гросмейстери Василь Іванчук і Анна Музичук стали лауреатами конкурсу «Шаховий Гетьман» як найкращий шахіст і найкраща шахістка України 2017 року. Вітаємо лауреатів конкурсу! Прес-реліз

28 березня 2018 р.

У Батумі фінішував особистий чемпіонат Європи серед Чоловіків.
Результати більшості українських шахістів не додали позитивних емоцій їх вболівальникам. Тільки Антону Коробову, який з 8 очками в 11-ти турах, поступившись лише пів-очка переможцю нинішнього чемпіонату хорвату Івану Саричу, поділив 2-8 місця (підсумкове 7-е), що дало йому змогу вирішити одне з головних завдань цього змагання – увійти до числа перших 23-х гравців, які попадають до числа учасників Кубка Світу. Перед останнім туром здавалося, що це завдання вирішить і Василь Іванчук. Для цього йому потрібно було не програти азербайджанцю Сафарлі. Та не судилося. А ось хто дійсно порадував вже другий рік поспіль на чемпіонаті Європи, так це наш 15-річний гросмейстер Кірілл Шевченко. І хоч він з 7,5 очками поділив 9-32 місця, а скорочений коефіцієнт Бухгольця не дав йому змоги потрапити до розіграшу Кубка Світу, та клас його гри, що росте від змагання до змагання, і отримані у чемпіонаті майже 17 пунктів рейтингу вселяють надію. Остаточні результати | Підсумковий огляд

28 березня 2018 р.
Чемпіонат України з шахів (класичні, рапід, бліц) серед ветеранів.
Час проведення - 19-30 травня, м.Одеса. РЕГЛАМЕНТ

18 березня 2018 р.
Підсумки Чемпіонату України серед юнаків та дівчат віком до 16 років: Класичні шахи
Юнаки: 1.Байдецький Валентин-9 очок з 11; 2.Матвіішен Віктор-7; 3.Гаюн Дмитро-7.
Дівчата: 1.Бердник Марія-10,5; 2.Шпанко Надія-8; 3.Дубовик Анастасія-7.
Рапід
Юнаки: 1.Матвіішен Віктор-9 очок з 9; 2.Кириченко Мар’ян-7; 3.Кукелко Олексій-6,5.
Дівчата: 1.Шпанко Надія-8; 2.Бердник Марія-7,5; 3.Грищенко Каміла-6,5.
Бліц
Юнаки: 1.Байдецький Валентин-7,5 очок з 9; 2.Ларкін Владислав-7; 3. Кукелко Олексій-6,5.
Дівчата:1.Іваницька Людмила-8,5; 2.Бердник Марія-8; 3.Гризлова Софія-6,5.
Вітаємо чемпіонів України та призерів! Підсумковий огляд та фотоСторінка чемпіонату

16 березня 2018 р.

У Батумі стартує особистий чемпіонат Європи серед Чоловіків.
Україну представляють 22 шахісти. Загальна кількість учасників - 304 гравці, серед яких 135 гросмейстерів та 57 міжнародних майстрів з 34 країн Європи.
За результатами Чемпіонату перші 23 гравці будуть кваліфіковані до наступного Кубку Світу. Детальніше

14 березня 2018 р.
Запрошуємо до участі у Командному Чемпіонаті Европи серед сеньорів з 13 по 23 квітня 2018 року у м. Валбжих, Польща.
Для збірної України в домовленності з організаторрами запропоновані спеціальні умови участі (знижки тощо). Контактна особа - Олександр Прохоров, електронна пошта: prohorov@chessclub.lviv.ua,   моб.тел.  +38-097-496-82-58;   Офіційний сайт турніру •   Положення

6 березня 2018 р.
Чемпіонці України, бронзовій
призерці чемпіонату Європи 2017 р.
у складі національної жіночої
команди України, міжнародному
гросмейстеру Осьмак Ю.В.

Дорога Юліє!

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю тебе з з прекрасним ювілеєм молодості – 20-річчям з дня народження!
Ми знаємо тебе як одну з найталановитіших юних шахісток України, неодноразову чемпіонку та призера першостей світу, Європи та України серед дівчат у різних вікових категоріях.
Своїми успішними виступами у національних та міжнародних змаганнях ти продовжуєш впевнене просування до вершин шахової майстерності, зберігаючи при цьому доброзичливість та скромність.
Ми упевнені, що твої головні шахові успіхи попереду!
Прийми наші найщиріші вітання й побажання здоров'я, щастя, удачі, любові, нових спортивних і творчих звершень.
З повагою Президент Федерації шахів України В.В.Капустін

3 березня 2018 р.
Підсумки Чемпіонату України серед юнаків та дівчат віком до 20 років: Класичні шахи
Юнаки: 1.Гальперін Платон-7 очок; 2.Левицький Андрій-7; 3.Карнаш Андрій-6,5.
Дівчата: 1.Салах Надія-7; 2.Трібушина Ганна-6; 3.Дворницька Олена-5,5.
Рапід
Юнаки: 1.Крикун Юрій-7,5; 2.Гальперін Платон-7; 3.Бахмацький Владислав-6,5.
Дівчата: 1.Олексієнко Юлія-6,5; 2.Салах Надія-6,5; 3.Колосан Уляна-6.
Бліц
Юнаки: 1.Бахмацький Владислав-7,5; 2.Крикун Юрій-7; 3.Гальперін Платон-7.
Дівчата: 1.Осьмак Юлія-8,5; 2.Дворницька Олена-7,5; 3.Салах Надія-6,5.
Вітаємо чемпіонів України та призерів! Сторінка чемпіонату

1 березня 2018 р.
Кваліфікаційна комісія ФШУ представляє національний рейтинг-лист за результатом обрахування 46 турнірів, проведених у період з 1 по 28 лютого 2018 року. Рейтинг-лист на 1 березня Увага! Оновлення національних рейтингів буде здійснюватися щомісяно. Слідкуйте за оновленнями на сторінці кваліфкомісії ФШУ.

1 березня 2018 р.
ФІДЕ оприлюднила рейтинг-лист на 1 березня 2018 року. Рейтинг-лист шахістів України очолює Василь Іванчук (2713). Троє українських гросмейстерів мають рейтинг 2700 і вище.
У світову сотню входять 8 шахістів України: Василь Іванчук (2713), Павло Ельянов (2713), Юрій Криворучко (2705), Руслан Пономарьов (2697), Юрій Кузубов (2689), Мартин Кравців (2685), Антон Коробов (2664), Олександр Моісеєнко (2659).
До сотні найсильніших шахісток світу входять 7 представниць України: Анна Музичук (2563), Марія Музичук (2545), Наталя Жукова (2426), Анна Ушеніна (2423), Інна Гапоненко (2406), Юлія Осьмак (2380), Тетяна Василевич (2360).
У списку ста найсильніших юнаків 4 українців: Павло Воронцов, Кирило Шевченко, Володимир Ветошко, Євген Штембуляк.
У сотні найсильніших дівчат 4 українок: Юлія Осьмак, Олена Мартинкова, Софія Краснокутська, Марія Бердник.                                                                                           Рейтинг-листи (Україна): класикарапідбліц
Завантажити рейтинг-листи (Україна) у ТХТ форматі

25 лютого 2018 р.
Федерації шахів України та міста Києва щиро вітають віце-президента федерації шахів Києва, заслуженого майстра спорту України, бронзового призера Шахової Олімпіади 2000 р. та чемпіона світу 2001 р. у складі збірної команди України, міжнародного гросмейстера Баклана Володимира Олеговича з 40-річчям з дня народження та бажають шановному гросмейстеру здоров'я, щастя, спортивних, творчих, тренерських успіхів!

21 лютого 2018 р.
У Миколаєві стартували чемпіонати України серед юнаків та дівчат віком до 20 років (класика, рапід, бліц). Здійснюється пряма трансляція партій:
ОпенДівчата Сторінка чемпіонату на сайті ФШУ

18 лютого 2018 р.
Підсумки 5 меморіалу Небесної сотні. Рапід: 1.Віталій Бернадський-9,5 з 11; 2. Кирил Ступак-9; 3.Станіслав Богданович-8,5.
Бліц: 1.Станіслав Богданович-13,5 з 15; 2.Віталій Бернадський-12; 3.Микола Бортник-11.
Вітаємо переможців та призерів турніру! Результати, партії PGN, фото
Підсумковий відеосюжет

Увага!
До уваги українських шахістів, які бажають взяти участь у чемпіонаті Світу з шахів серед школярів (20-29 квітня 2018 року Дуресс Албанія). Офіційний сайт чемпіонату http://www.durres2018.com/. Реєстрація через ФШУ не пізніше 20-лютого.
За інформацією звертатися безпосередньо до Богачева Олексія, за телефонами 068-045-45-78, 095-92-94-620 або Alexej71HR@ukr.net.

Увага!
До уваги володарів титулів тренерської комісії (TRG)! Інформуємо про зміни у Правилах TRG. Ключовим моментом є введення платних чотирьох річних ліцензій.
Просимо володарів титулів тренерської комісії (TRG) – (список) - поновити свої ліцензії та сплатити відповідні суми до 21лютого 2018 року безпосередньо на рахунок ФІДЕ за умови письмового повідомлення ФІДЕ та ФШУ або ж через ФШУ. Повний текст оголошенняПравила TRGРеквізити для оплати
Список володарів тренерської комісії TRG ............