Шахи - філософія життя.     
Василь Іванчук   
Новини зі світу шахів

Новини Федерації Шахів України

26 травня 2020 р.
Голова Комітету Верховної Ради України з питань молоді та спорту ...Текст привітання

26 травня 2020 р.
До уваги тренерів, батьків та шахових організаторів!
Проведення чемпіонату України з класичних, швидких та блискавичних шахів серед юнаків та дівчат до 8 років планується з 19 (день приїзду та реєстрації) по 30 червня 2020 року у м. Одесі на базі санаторію «Біла акація» (Французький бульвар, 59) за умов виконання вимог відповідного етапу карантину. Регламент турніру затверджується.
Обов’язково необхідно здійснити попередню реєстрацію учасників у головного судді – Товчиги О.Г. (olegtovchyga@ukr.net). Телефон (тільки для довідок) - 067-660-97-85. При реєстрації обов’язково вказати: Прізвище, Ім’я, по-батькові учасника, дату народження, розряд, регіон (територію). При реєстрації 19 червня 2020 року необхідно мати заявку, завірену територіальним (обласним) управлінням фізичної культури та спорту, свідоцтво про народження, страховку, кваліфікаційний квиток (тільки для шахістів, які не включені до рейтинг-листа ФШУ на 1 червня 2020 року). При відсутності будь-якого з документів, учасники до змагань не допускаються.
З організаційних питань звертатися до Демидюкова Євгена Вікторовича тел. 093-817-31-65.
Оргкомітет чемпіонату. Сайт турніру

18 травня 2020 р.
Команда “Team Ukraine” стала чемпіоном Світової інтернет-ліги з шахів «Live Chess World League».
Цей Live Chess матч був наразі найбільшим в історії!
За інформацієй капітана команди Олександра Матлака у суперфіналі проти збірної Росії за команду України виступали 1898 шахістів. Зокрема 572 в “rapid”, 724 в “blitz” та 602 в “bullet” (контроль часу 1 хв.).
Українська команда перемогла в усіх трьох дисциплінах із відповідними рахунками 650,5:193,5; 942:506; 808:396. Вітаємо переможців турніру!

18 травня 2020 р.
Міжнародна шахова федерація започатковує проект “Checkmate Coronavirus”.
З 18 травня по 16 червня ФІДЕ спільно з найбільшими інтернет-шаховими платформами проведе більш ніж 2000 онлайн-турнірів, які будуть проводитись на сайтах сайтах lichess.org , chess.com , chess24.com та  онлайн-арені ФІДЕ.
Щоденно буде проводитись близько 80 турнірів для усіх шахістів, незалежно від віку, країни та рівню гри. Детальніше | WEB-сайт

17 травня 2020 р.
Заслуженому майстру спорту України,
дворазовому олімпійському чемпіону
у складі збірної команди України,
  чемпіону Європи, шаховому літератору,
міжнародному гросмейстеру Моісеєнку О.О.
Дорогий Олександре Олександровичу!

Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас
з ювілеєм - 40-річчям з дня народження! Ми знаємо Вас як одного з провідних українських шахістів, відомого міжнародного гросмейстера, яскраву творчу особистість, який своїми досягненнями в особистих змаганнях та у складі збірної України зробив вагомий внесок у примноження авторитету та спортивної слави нашої країни.
В останній час Ви проявили себе як талановитий шаховий літератор, випустивши у світ напередодні ювілею свою першу книгу, присвячену Вашому тренеру, видатному українському шахісту - міжнародному гросмейстеру Володимиру Савону. Зичимо Вам подальших успіхів на цьому шляху!
Приміть же, шановний ювіляре, наші щирі вітання та побажання міцного здоров’я, гарного настрою, щасливих життєвих звершень, нових спортивних та творчих досягнень!
З щирою повагою,
Президент ФШУ В.В.Капустін

13 травня 2020 р.

ICCF оголошує турнір

Міжнародна федерація заочних шахів ICCF оголосила про проведення масового змагання “ICCF Lockdоwn Open”.
Турнірні внески за участь у цьому турнірі повністю будуть перераховані від ICCF до Всесвітньої організації охорони здоров’я, як пожертва для боротьби з COVID-19. Подробиці на сайті Федерації заочних шахів України.
З організаційних питань звертатись до міжнародного арбітра FIDE Городиського Олега Олеговича ( chessmail@ukr.net ).

1 травня 2020 р.
Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 травня 2020 року.
У світову сотню входять 7 шахістів України: Антон Коробов (2688), Юрій Криворучко (2682), Василь Іванчук (2678), Олександр Арещенко (2678), Павло Ельянов (2672), Ілля Нижник (2665), Андрій Волокитін (2650)
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2544), Анна Музичук (2535), Юлія Осьмак (2438), Анна Ушеніна (2416), Наталя Букса (2410), Інна Гапоненко (2396).
У списку ста найсильніших юнаків 3 українців: Кірілл Шевченко, Віктор Матвіїшен, Платон Гальперін.
У сотні найсильніших дівчат 3 українки - Марія Бердник, Надія Шпанко та Олена Мартинкова.  Рейтинг-листи (Україна): Завантажити рейтинг-листи (Україна) у ТХТ форматі

30 квітня 2020 р.
Федерації шахів України та м.Києва щиро вітають члена Виконкому, голову колегії суддів ФШУ, міжнародного арбітра Товчигу Олега Григоровича з 65-річчям із дня народження і бажають йому міцного здоров’я, сімейного добробуту, невичерпного оптимізму, гарного настрою, довгих років служіння улюбленій справі.

24 квітня 2020 р.
До уваги шахістів-ветеранів Украни!
Ветеранська комісія ФШУ інформує, що запланований на 15–24 травня 2020 року у м. Запоріжжі чемпіонат України з класичних, швидких та блискавичних шахів серед ветеранів, у зв’язку з карантином, переноситься.
Термін та місце проведення змагань буде повідомлено після корегування календарного плану спортивно-масових заходів Мінмолодьспорту та ФШУ. Ветеранська комісія ФШУ

19 квітня 2020 р.
До уваги українських шахістів!
Європейський шаховий союз (ECU) з 16 по 31 травня 2020 року проводить Європейський шаховий онлайн чемпіонат. У змаганнях (за різними кваліфікаційними (рейтинговими) групами) можуть взяти участь усі бажаючі шахісти, які мають ID ФІДЕ. Для тих, хто не має коду, необхідно звернутися до кваліфкомісії ФШУ (Приходько О.П.) для його отримання.
Для участі у чемпіонаті необхідно пройти попередню реєстрацію. Сайт реєстрації | Положення | Брошура

10 квітня 2020 р.
Федерації шахів України та Миколаївської області щиро вітають директора Миколаївської обласної ДЮСШ з шахів, заступника голови суддівської колегії ФШУ, міжнародного арбітра Хамзіна Руслана Абузаровича з 65-річчям з дня народження і бажають йому міцного здоров’я, щастя, добра і добробуту, життєвих успіхів, довголітнього служіння улюбленій справі.

7 квітня 2020 р.
Федерація шахів України в рамках запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 вирішила перенести чемпіонат України з шахів серед юнаків та дівчат до 10 років, проведення якого було заплановано з 1 по 12 травня 2020 року у м. Миколаєві.
Про нові терміни проведення змагань буде оголошено додатково.

5 квітня 2020 р.
10 квітня пройде благодійний шаховий онлайн-марафон.
У заході візьмут участь провідні українські шахісти: міжнародний гросмейстер, чемпіонка України серед жінок 2009 року Євгенія Долуханова, міжнародний гросмейстер, тренер жіночої збірної України Михайло Бродський, міжнародний гросмейстер, дворазовий олімпійський чемпіон Павло Ельянов, міжнародний гросмейстер, дворазовий олімпійський чемпіон Олександр Моїсеєнко.
Всі кошти, зібрані під час марафону, будуть спрямовані на допомогу людям похилого віку, найбільш вразливим в умовах епідемії короновірусу. Афіша | Детальна інформація та реєстрація

31 березня 2020 р.
Рейтинг-лист ФІДЕ на 1 квітня 2020 року.
У світову сотню входять 7 шахістів України: Антон Коробов (2688), Юрій Криворучко (2682), Василь Іванчук (2678), Олександр Арещенко (2678), Павло Ельянов (2672), Ілля Нижник (2665), Андрій Волокитін (2650)
До сотні найсильніших шахісток світу входять 6 представниць України: Марія Музичук (2544), Анна Музичук (2535), Юлія Осьмак (2438), Анна Ушеніна (2416), Наталя Букса (2410), Інна Гапоненко (2396).
У списку ста найсильніших юнаків 3 українців: Кірілл Шевченко, Віктор Матвіїшен, Платон Гальперін.
У сотні найсильніших дівчат 3 українки - Марія Бердник, Надія Шпанко та Олена Мартинкова.  Рейтинг-листи (Україна): Завантажити рейтинг-листи (Україна) у ТХТ форматі

21 березня 2020 р.
Федерація шахів України щиро вітає одного з найактивніших організаторів національних та міжнародних шахових змагань у Закарпатті, віце-президента федерації шахів Закарпатської області, заступника директора Мукачівського шахового клубу "32х64», дитячого тренера, суддю національної категорії, майстра ФІДЕ Федіва Олександра Євгеновича з 60-річчям з дня народження та бажає шановному ювіляру міцного здоров’я, щастя, спортивних, творчих, тренерських успіхів.

18 березня 2020 р.
Федерація шахів України, Полтавська обласна федерація шахів, Департамент культури, молоді та спорту Полтавської міської ради, Департамент освіти і науки, молоді та спорту Полтавської облдержадміністрації, Українська медична стоматологічна академія з глибоким сумом повідомляють, що 15 березня 2020 року на 82-му році пішов з життя один з найстаріших та найактивніших учасників численних змагань з шахів на Полтавщині і в Україні, відповідальний секретар Полтавської обласної федерації шахів, тренер з шахів, суддя національної категорії, кандидат у майстри спорту з шахів, багаторазовий чемпіон та призер міста Полтава та області, організатор змагань з шахів на Полтавщині і в Україні – Олійник Микола Васильович, та висловлюють щире співчуття рідним та близьким.

17 березня 2020 р.
Відповідно до рекомендацій комітету з фізичного виховання та спорту МОН України про відновлення спортивних змагань та масових заходів на території України після 15-го квітня, Всеукраїнській фінал II Гімназіади з шахів перенесено. Нові терміни проведення Гімназіади будуть встановлені додатково. Детальніше

17 березня 2020 р.
Заслуженому тренеру України,
міжнародному майстру
Желяндінову В.С.
Шановний Вікторе Савелійовичу! Від імені Федерації шахів України щиро вітаю Вас із знаменним ювілеєм – 85 -річчям з дня народження!
Ви, відомий український шахіст, один провідних шахових майстрів колишнього Радянського Союзу, яскрава творча особистість, перейшовши на тренерську роботу, виховали цілу низку гросмейстерів, майстрів та тренерів у Вашому рідному Львові, в Україні та зарубіжжі.
Ваша відданість справі, високий професіоналізм, доброзичливість, принциповість, скромність та тактовність заслужили велику повагу й вдячність шахової громадськості не тільки в Україні, а й за її межами.
Бажаю Вам, шановний ювіляре, міцного здоров’я, гарного настрою, життєвого оптимізму, добробуту, довголітнього служіння улюбленій справі.
З щирою повагою,
Президент Федерації шахів України В.В.Капустін

15 березня 2020 р.

Понедельник, 25 Май, 2020 - 17:32
"Дружеский" матч в интернете между юниорами России и Украины сначала запланировали, потом отменили(15)

Понедельник, 25 Май, 2020 - 14:41
В ФШР надеются провести суперфиналы в декабре

Воскресенье, 24 Май, 2020 - 20:13
Интернет, 1/4 финала этапа серии Карлсена: Карлсен - Со, Дубов - Карякин. LIVE(2)

Суббота, 23 Май, 2020 - 14:18
Постпросмотр: Карпову 69, Матановичу 90, президент Польши поздравил Дуду с победой над Карлсеном(9)

Четверг, 21 Май, 2020 - 18:00
Интернет: Карякин - Карлсен, Вэй И - Накамура и другие партии третьего игрового дня. LIVE

Шахові головоломки
Цікавинки
............