Шахи - філософія життя.     
Василь Іванчук   

Навчання гри в шахи

Правила шахів ФІДЕ

(Від 1 липня 2005 року)

Правила шахів ФІДЕ стосуються гри за дошкою. Текст англійською мовою є справжньою версією Правил шахів, який був схвалений 72-м Конгресом ФІДЕ в Кальвії (Мальорка) у жовтні 2004 року з набранням чинності 1 липня 2005 року.

У цих Правилах слова "він", "його" і "йому" відповідають також словами "вона" і "її".

Передмова

Правила шахів не можуть врахувати всі можливі ситуації, які можуть виникнути в процесі гри, і не передбачають всі організаційні питання. У тих випадках, які не повністю регулюються Статтею Правил, рішення мають прийматися на основі аналогічних ситуацій, що розглядаються в Правилах. Правила виходять з того, що арбітри володіють необхідною компетенцією, достатнім здоровим глуздом і абсолютно об`єктивні. Крім того, докладні Правила позбавили б арбітра свободи при прийнятті рішення, що диктується справедливістю, логікою і конкретними умовами. ФІДЕ закликає всі шахові федерації прийняти цю точку зору. Будь-яка Федерація має право ввести більш докладні Правила, але вони:

(А) не повинні ні в чому суперечити офіційним Правилам шахів ФІДЕ;

(B) обмежуються територією цієї федерації, і

(С) недійсні для будь-якого матчу ФІДЕ, чемпіонату або кваліфікаційного змагання для отримання звання ФІДЕ, або рейтингового турніру.

 

Новини зі світу шахів

Шахові головоломки
Цікавинки