Шахи - філософія життя.     
Василь Іванчук   

ПРАВИЛА ЗМАГАНЬ

10: ШВИДКА ГРА ДО КІНЦЯ ПАРТІЇ

10.1. "Швидка гра до кінця партії" - це остання фаза партії, коли всі ходи, що залишилися до кінця партії , мають бути зроблені в обмежений час.

10.2. Якщо у гравця, за яким черга ходу, залишається менше двох хвилин на його годиннику до контролю часу, він може заявити про нічию перед падінням його прапорця. Він повинен зупинити годинник і покликати арбітра.

(А) Якщо арбітр згоден, що партнер не докладає зусиль, щоб виграти партію нормальними засобами, або що неможливо виграти нормальними засобами, він повинен визнати партію нічиєю. В іншому випадку він повинен відкласти своє рішення або відхилити заяву.

(B) Якщо арбітр відкладає своє рішення, партнеру можуть бути додані дві хвилини на обдумування і партія триває у присутності арбітра, якщо можливо. Арбітр повинен оголосити остаточний результат пізніше в партії або після падіння прапорця. Він повинен оголосити партію закінченою внічию, якщо він погоджується, що заключна позиція не може бути виграна нормальними засобами, або що противник не робив достатніх спроб перемогти нормальними засобами.

(C) Якщо арбітр відхиляє вимогу, партнеру повинні бути додані дві додаткові хвилини на обдумування.

(D) Рішення арбітра буде остаточним у випадках передбачених у пунктах Статті 10.2 (a), (b) і (с)

 

Новини зі світу шахів

Шахові головоломки
Цікавинки