Шахи - філософія життя.     
Василь Іванчук   

ПРАВИЛА ЗМАГАНЬ

12: ПОВЕДІНКА ГРАВЦІВ

12.1. Гравці не повинні допускати жодних дій, які завдають шкоди шахам.

12.2.

(А) У ході гри гравцям забороняється використовувати будь-які нотатки, джерела інформації, поради, або аналізувати на іншій дошці.

(B) Строго забороняється приносити мобільні телефони або інші засоби зв`язку, без дозволу арбітра, в ігрову зону. Якщо мобільний телефон гравця задзвонить в ігровій зоні, то цьому гравцюя має бути зараховано поразку. Результат, зарахований його суперникові, повинен бути визначений арбітром.

12.3. Бланк запису партії має використовуватися тільки для запису ходів, показань годинника, пропозицій нічиєї, питань що стосуються заяв та інших доречних даних.

12.4. Гравці, які завершили свої партії, повинні вважатися глядачами.

12.5. Гравцям не дозволяється залишати ігрову зону без дозволу арбітра. У ігрову зону входять ігровий майданчик, туалетні кімнати, зона відпочинку, місця для куріння, а також всі інші місця, визначені арбітром. Гравець, за яким черга ходу, не може залишати ігровий майданчик без дозволу арбітра.

12.6. Забороняється будь-яким способом відволікати або турбувати партнера, що включає невиправдані заяви або наполегливі пропозиції нічиєї.

12.7. Порушення будь-якої частини Статей 12.2-12.5 повинно каратися відповідно до Статті 13.4.

12.8. Гравцеві, який постійно відмовляється дотримуватися Правил Шахів, зараховується поразка. Результат, який буде зарахований його партнерові, визначається арбітром.

12.9. Якщо обидва гравці визнаються винними згідно зі Статтею 12.7, партія повинна бути оголошена програною обома.

 

Новини зі світу шахів

Шахові головоломки
Цікавинки